Dlaczego odpoczynek jest tak ważny?

Coraz częściej konstruujemy długie listy zadań do wykonania i cieszymy się, gdy kolejne podpunkty odznaczamy, jako zrobione. Chcemy szybciej i więcej, chcemy jak najlepiej i chcemy, by było idealnie. W tym pędzie do wyznaczonego celu zapominamy o nas samych. Zapominamy, że to my jesteśmy najważniejsi i że to my powinniśmy być tym głównym punktem. Zapytam się wprost, czy poświęcasz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek?

[…]

Jak powstaje wpis na bloga?

Jak powstaje wpis na bloga

Chciałabym, aby ten wpis był dedykowany nie tylko Blogerom, ale także osobom, dla których ten zakątek Internetu (no wiecie, blogosfera) jest nieznany i całkiem tajemniczy. Chciałabym, aby ten tekst wzbudził w Was chęć dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Chciałabym pokazać, jak powstaje wpis na bloga. Chciałabym pokazać, jak to wygląda u mnie. A skoro chciałabym i chcę, to też czynię. Jak powstaje wpis na bloga? Dzisiaj przedstawiam moją wersję zdarzeń.

[…]

Jak zostać blogerem?

Czasami człowiek musi, inaczej się udusi! Pomysł na ten wpis chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Nie wiedziałam jak ugryźć temat i jak przedstawić go w przejrzysty i charakterystyczny dla siebie sposób tak, żebyś wyniósł z niego trochę wiedzy i jeszcze więcej inspiracji. Jak zostać Blogerem? Podpowiadam w kilku prostych krokach.

[…]

Zanim rozpoczniesz studia

Zanim rozpoczniesz studia

Nadszedł ten moment w Twoim życiu i postanowiłeś rozpocząć edukację wyższą (albo zmusili Cię do tego rodzice)? Dzisiaj pokazuję o czym musisz pamiętać zanim rozpoczniesz studia. Wpis polecam także tym, którzy wybór i takie rozterki mają za sobą. Powspominajmy i podzielmy się dobrą radą. O czym warto pamiętać zanim rozpoczniesz studia? Czytaj dalej i sprawdź, czy o tym pomyślałeś.

[…]

Czytelnik Bloga

Wymarzony czytelnik bloga, a czy Ty już go poznałeś?

Kiedyś, bardzo dawno temu myślałam, że można pisać bloga, który będzie dla wszystkich. Chciałam docierać do jak największej liczby czytelników i dawać im to, co najlepsze. Coś jednak szło nie tak, jak trzeba.  Czułam się bardzo zagubiona, ponieważ w końcu nie wiedziałam jak przekładać moje czasami chaotyczne myśli w słowa. Nie wiedziałam, jak ułożyć to co mam w głowie w pełne zdania. Dlaczego? Nie wiedziałam do kogo piszę. Po prostu nie wiedziałam kto jest moim odbiorcą. Jeżeli to czytasz możesz być bliski mojemu ideałowi. I to jest komplement z mojej strony. Serio! A czy Ty już wiesz, jak wygląda Twój wymarzony czytelnik bloga?Jeżeli nie, to dobrze się składa. Mam nadzieję, że będę mogła pomóc.

[…]

Zrobię to!

Zrobię to do października!

Just do it! Make your dreams come true. Pisząc ten wpis zapuściłam sobie ten oto remix. I tak, z jednej strony trochę śmieszkuję, a z drugiej z przymrużeniem oka staram się powrócić do blogowego świata nie tyle z przytupem, co z regularnością i świeżością. Dzisiaj przychodzę do Was z nową serią, jaką jest Zrobię to! Zrobię wszystko,co odkładałam na potem, na jutro i na za rok.  Zrobię to i już. Czas na nieżelazną dyscyplinę.

[…]

Zbieram się do napisania tego wpisu milionowy raz. Dosłownie. Czekajcie, czekajcie… kiedy ja cokolwiek ostatnio napisałam? Może przemilczmy to wirtualnymi, trzema kropami zadumy. Oto i jestem. Jestem sobie ja, taka sama, jednak w moim życiu trochę… sporo uległo zmianie (chyba zapomniałam też jak się pisze). Myślę, że należą się Wam chociaż minimalne wyjaśnienia. Dlaczego mnie nie było? Ten wpis wyjaśni chociaż trochę. Dzisiaj przekazuję Wam więcej niż kilka słów o mojej długiej przerwie w blogowaniu. Jesteście gotowi na prawdę? Zaczynajmy!

O długiej przerwie w blogowaniu

Zbieram się do napisania tego wpisu milionowy raz. Dosłownie. Czekajcie, czekajcie… kiedy ja cokolwiek ostatnio napisałam? Może przemilczmy to wirtualnymi, trzema kropami zadumy. Oto i jestem. W moim życiu trochę… sporo uległo zmianie (chyba zapomniałam też jak się pisze). Myślę, że należą się Wam chociaż minimalne wyjaśnienia. Dlaczego mnie nie było? Ten wpis wyjaśni chociaż trochę. Dzisiaj przekazuję Wam więcej niż kilka słów o długiej przerwie w blogowaniu. Jesteście gotowi na prawdę? Zaczynajmy!

[…]