Co cenię u dużych Blogerów?

Nie tak dawno opublikowała wpis w którym piszę dlaczego czytam blogi innych osób. Dzisiaj przychodzę z małą refleksją i podsumowaniem. Często inspirują mnie osoby, które można nazwać Grubymi Rybami Blogosfery. No dobrze, ale co cenię u dużych Blogerów?.

Definicja Dużego Blogera

Aby móc odpowiedzieć na pytanie: Co cenię u dużych Blogerów?, muszę zdefiniować pojęcie dużego Blogera. To wcale nie musi być osoba z milionem odbiorców. To nie musi być tak zwany fejm, który pojawia się na Kundelku i innym Sandałku. Dla mnie to osoba, która ciężką pracą zapracowała na swój sukces. Jest to osoba, która potrafiła zrobić ze swojego bloga biznes, ale jednocześnie jest to osoba, która pozostaje zwykłym człowiekiem. No dobra. Definicja została podana. A więc co cenię u dużych Blogerów?

UWAGA: Poniższe punkty są listą czysto subiektywną. Opisuję cechy osób, które obserwuję od pewnego czasu. Lista tych osób, czyli person, które mnie inspirują już niedługo pojawi się na blogu. Obiecuję!

Autentyczność

I ja wiem, że Blogerzy nie pokazują całego życia, ale serio da się wyczuć, czy ktoś jest autentyczny. Często widać, czy dana osoba udaje, czy też nie. To jest taki test na intuicję. Cenię, że ktoś powie wprost, że czegoś nie lubi, nie zrobi, że ma dość, albo że jest mega szczęśliwy. Cenię przekazywane emocje. Szanuję, gdy taki duży Bloger (w sumie to każdy Bloger) oznacza współprace lub pisze, że właśnie żyje z blogowania. Cenię też osoby, które potrafią się przyznać, że to blogowanie nie do końca wychodzi. Nie kreują idealnej wizji świata.

Ogrom pracy

Jest taka jedna Blogerka (już niedługo się dowiecie w obiecanym wpisie), która mnie mega motywuje do działania tym, że sama równo zapieprza. Pokazuje z czym blogowanie na etacie się je i z jakim ogromem pracy się wiąże. Czasami bym nawet nie pomyślała, że tyle rzeczy można zrobić w 24 godziny. I czasami, gdy jest mi smutno i źle zobaczę jej Instastory i siadam do dalszej pracy. To jest boskie!

Szacunek dla czytelnika

Co cenię u dużych Blogerów? Szacunek do czytelnika! Ja podziwiam to, jak te osoby podchodzą do odbiorców. I owszem, są różne osoby. Osobiście obserwuję takie, które mają bardzo dobry kontakt ze swoimi czytelnikami. To jest dla mnie ogromna lekcja tego, jak robić w blogi. Budowanie prawdziwej społeczności jest mega ważne!

Konsekwencja w działaniu

Normalnie wyrazy szacunku i podziwu! Jak ja podziwiam codzienną pracę nad swoimi miejscami w sieci. Podziwiam codzienną aplikację na Instagramie, czy Facebooku. I to wszystko jest robione z głową. To jest dobre case study, aby wynieść coś dobrego dla samego siebie. Bez wydawania pieniędzy na kursy i szkolenia. Coś idealnego dla początkujących. Spróbujcie tego. Podejrzyjcie taką większą osobę i prześledźcie jej profil. Myślę, że pchnie Was to do działania.

Ciągły rozwój

Ten punkt tyczy się szczególnie blogów eksperckich. Osoby, które je prowadzą ciągle się szkolą, analizują nowości i dowiadują się jeszcze więcej i więcej. Dla mnie to jest inspiracja do tego, żeby też się rozwijać i kształcić. Nic więcej już tutaj nie dodam.

Co cenię u dużych Blogerów?

Jak widzicie są to cechy, które po prostu cenię zarówno w życiu blogowym jak i w życiu prywatnym. I wiecie co? To nie tylko zasięgi i biznesy uczynią z Ciebie dużego Blogera. To suma składników, działań, pracy, sukcesów i porażek wpłynie na to, gdzie będziesz się znajdował. I może dla mnie jesteś już dużym Blogerem? Bo dlaczego nie? Bo czy to sformułowanie jest tylko dla wybranych? Myślę, że możesz samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie.

 

Spodobało się i chcesz więcej? Przypominam, że znajdziesz mnie na Facebooku oraz na Instagramie.

A i jeszcze jedno. Jest taka fajna grupa: Rozwijam bloga. Są tam inni blogerzy, którzy uwielbiają to, co robią. Możesz śmiało do nas dołączyć 🙂

Przeczytaj również