Dlaczego czytam blogi?

Dlaczego czytam blogi?

Bloguję. Albo inaczej – prowadzę bloga od jakiegoś czasu. Samo blogowanie to nie tylko pisanie i publikacja nowych wpisów. To także interakcje z innymi Blogerami. Tak, czytam inne blogi (niestety coraz mniej je komentuję, za co ogromnie przepraszam!) i lubię to zajęcie. Dlaczego czytam blogi? Czy dzięki temu mam jakieś korzyści? Czy warto to robić? odpowiedź znajdziesz czytając ten wpis dalej.

Dlaczego czytam blogi?

Dlaczego czytam blogi? Ostatnio zadałam sobie takie pytanie i zaczęłam całkiem intensywnie myśleć. Bo przecież blogowanie kojarzy się nam z kosmetykami, ubraniami i wstawianiem fotek, które na pierwszy rzut oka nie dostarczają nam niczego szczególnego.

Potem jednak pomyślałam. Zaraz, zaraz! Przecież jest tyle wartości, że muszę się tym podzielić. Dlaczego czytam blogi innych osób?

Ciągła nauka i dawka wiedzy

Jest taka kategoria blogów, gdzie można się całkiem sporo nauczyć. Uwielbiam blogi o organizacji czasu, rozwoju kompetencji miękkich, fotografii, czy psychologii. Zawsze znajdę coś nowego dla siebie oraz odpowiednią dawkę wiedzy. Polecam też blogi o… blogowaniu (na przykład mój 😀). I chociaż do stóp niektórym nie dorastam, to też mogę się od tych najlepszych uczyć, zarówno w Polsce jak i w międzynarodowej Blogosferze. Tak! Od czasu do czasu czytam to, co spoza naszego kraju.

Ale wiesz co? Dzięki Blogerkom kosmetycznym wiem, których kosmetyków nie warto kupować. Wiem na które produkty nie warto wydawać pieniędzy. To dla mnie mega pomocne! Dzięki recenzjom książek wiem, czym warto się zainteresować. Dzięki dziewczynom, które pokazują ubrania wiem, jak zamawiać je przez internet. Wspomnę jeszcze o osobach piszących o gotowaniu. Dziękuję za te wszystkie pyszne przepisy!

Motywacja

Ja już tak mam, że motywują mnie zwykłe osoby, które żyją blogowaniem na co dzień. Motywują mnie osoby, które to robią każdego dnia, które mimo wolnych wzrostów działają i to uwielbiają. Czuję, że ja też potrafię pisać i docierać do innych.

Z drugiej strony motywują mnie osoby, które osiągnęły blogowy sukces. Wtedy wiem, że dzięki pracy, wytrwałości i odrobinie szczęścia osiągnę swój mały sukces. I osiągam takie sukcesy cały czas. Przecież trzeba także doceniać te mniejsze rzeczy.

Fajne znajomości

Tyle fajnych osób poznałam przez te Internety, że to jest szok! I nawet jeżeli tylko obcujemy ze sobą na odległość to wiem, że te osoby myślą w taki sam sposób jak ja. Wiem, że mogę się wygadać blogowo, ponieważ w moim otoczeniu nikt nie prowadzi swojej strony, czy właśnie bloga. Bloger blogera najlepiej zrozumie. Można razem ponarzekać na różne blogowe problemy. Można też kopnąć się do działania w taki mega pozytywny sposób. Wszystkim osobom w tym momencie dziękuję! Dziękuję za każde miłe słowo <3

Ogrom inspiracji i poznawanie tego, co inne i różne

Czasami przeglądając inne blogi znajduję milion inspiracji na nowe wpisy u siebie. I czasami jest tak, że Krysia napisze o kwiatach, a mi w głowie pojawi się myśl. Mogę napisać o ozdobach do zdjęć! Tak, nawet z tak niepołączonych ze sobą rzeczy może powstać coś nowego.

Jestem wdzięczna za to, że dzięki blogowaniu poznaję tyle różnych punktów widzenia. Poznaję różne, nowe problemy. Na przykład wśród moich znajomych nie mam mam z dziećmi, a dzięki dziewczynom, które piszą o macierzyństwie poznaję nowy punkt widzenia.

Inny przykład? Dzięki blogerom podróżniczym przekonuję się do nowych form podróży. Ostatnio zastanawiam się intensywnie nad noclegiem w hostelu. Jestem ciekawa, czy się finalnie przełamię.

Dlaczego czytam blogi?

Chyba zabrakło tutaj jednego, najważniejszego punktu. Po prostu to lubię, uwielbiam i wielbię. Jest to czynność, którą mogę nazwać formą relaksu i odpoczynku. Taka moja mała przyjemność, której nikt mi nie zabierze (no chyba, że zabraknie kabla od Internetu).

A Wy dlaczego czytacie inne blogi?

 

Spodobało się i chcesz więcej? Przypominam, że znajdziesz mnie na Facebooku oraz na Instagramie.

A i jeszcze jedno. Jest taka fajna grupa: Rozwijam bloga. Są tam inni blogerzy, którzy uwielbiają to, co robią. Możesz śmiało do nas dołączyć 🙂

Przeczytaj również