Kanały na Youtube dla Blogera

Kanały na Youtubie dla Blogera – sprawdź skąd czerpać wiedzę

Youtube to jeden z najbardziej rozwiniętych serwisów internetowych, którego funkcjonowania nie trzeba omawiać. Mnogość filmów może przytłaczać – szczególnie, że karta Na czasie w ostatnim czasie nie chwali się wybitnymi materiałami (pomijając oczywiście niektóre produkcje). Osobiście subskrybuję wiele kanałów –  zaczynając od tych kosmetycznych, przechodząc przez podróżnicze, naukowe, krocząc do tych najbardziej komercyjnych, czy komediowych. Regularnie śledzę około czterech Youtuberów – dla czystej rozrywki i odpoczynku. Dzisiaj jednak chcę podzielić się tą blogową i rozwojową częścią Youtuba. Pomyślałam sobie, że wpis zatytułuję – Kanały na Youtube dla Blogera (eureka!) Dzisiaj pokazuję te miejsca w sieci, które mogą czegoś nauczyć lub zainspirować. Nawet jeżeli blogowanie to nie Twoja bajka to myślę, że te miejsca warto znać – zobaczyć, posłuchać i przemyśleć. W końcu to całkiem fajna sprawa, że inni dzielą się z nami wiedzą i doświadczeniem zupełnie za darmo.

Jest taka ciekawostka, którą chciałabym się z Wami podzielić – wszystkie poniższe materiały ogarniam umysłem robiąc dodatkowo coś innego (czytaj – sprzątanie mieszkania, wieszanie prania, czy urządzanie domowego SPA). Wiecie do czego zmierzam? Po prostu wskazane materiały mają od około 30 minut do około 2 godzin. Na wszystko można znaleźć czas poprzez słuchanie materiałów w tak zwanym “międzyczasie“. A jeżeli jesteś ciekawy jakie kanały na Youtube dla Blogera polecam to voilà!

BLOG FORUM GDAŃSK

Jest to oficjalny kanał na którym znajdziecie panele z corocznych spotkań Blogerów w Gdańsku, zaczynając od 2011 roku. Jeszcze nigdy nie było mi dane uczestniczyć w tym wydarzeniu (za młody Bloger ze mnie). Fakt, że te wszystkie cenne materiały znajdują się w jednym miejscu jest genialną sprawą. Niżej linkuję Wam moje ulubione:

Na samym kanale znajduje się ponad 200 materiałów. Uwierzcie, że warto sprawdzić, czy znajdziecie coś dla siebie.

JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE

Kanał Michała Szafrańskiego, który najpiękniej na świecie opowiada o finansach. Ogólnie to odnalezienie jego bloga w przeszłości było dla mnie istnym finansowym objawieniem. Podziwiam za ogrom pracy i skuteczność w działaniu. Podziwiam też za świetne, konkretne treści, które są ponadczasowe. Nie chcę też zabrzmieć jak psychopatka, ale głos Michała jest kojący i genialnie się go słucha.

Moje ulubione pozycje, warte przesłuchania:

TEDx Talks

To będzie chyba największy kanał w tym tekście (no wiecie – największa liczba subskrypcji, bo aż 10 mln). Nic w tym dziwnego, ponieważ to miejsce międzynarodowe.

A czym jest sam TED? To międzynarodowa organizacja non-profit promująca to, co wartościowe. Wszystkie tematy są poruszane na żywo, podczas stosunkowo krótkich wystąpień, a nagrania możecie znaleźć własnie na tym kanale.

Uwaga – odnajdziecie tutaj również polskie materiały. Tutaj wrzucam ulubione, oczywiście po polsku:

Kanały na Youtube dla Blogera – znajdź coś dla siebie!

Jeszcze rok temu nie pomyślałabym, że w tym miejscu znajdę coś, co przyniesie tyle inspiracji, motywacji i wiedzy. Kanały na Youtube dla Blogera – niech rozpocznie nową serię. Od czasu do czasu będę dzieliła się czymś nowym. Tak samo jak w przypadku grup na Facebooku –  5 grup dla Blogera na Facebooku, które warto znać. Znaliście te kanały wcześniej? W komentarzach z otwartymi ramionami poznam Wasze typy, Wasze miejsca, które inspirują, uczą i motywują. A jeżeli znacie wyżej wymienione to napiszcie, czy słuchacie, lubicie i inspirujecie się. Każda reakcja w tym temacie jest mile widziana.

 

Przeczytaj również