Czasami warto odpuścić – mój odpoczynek od blogowania

Odpoczynek od blogowania potrafi także sprawić, że wracamy do pisania z nowymi pomysłami.

Ostatnio prawie mnie tu nie było. Może to zaważyłeś, albo tak jak i u mnie czas zagiął Twoją czasoprzestrzeń. Zanim się obejrzałam na kalendarzu ujrzałam końcówkę lutego. Czy ten czas offline uważam za stracony? Ależ skąd! Przyznam szczerze, że teraz jakoś dziwnie loguje mi się na Facebooka i Instagrama. Stęskniłam się za pisaniem i to nawet bardziej niż trochę. Dzisiaj, aby przełamać lody i jakoś wkręcić się w publikowanie dzielę się tym, co daje taki odpoczynek od blogowania i całego wirtualnego świata. Czy długa przerwa oznacza same straty? Sprawdź jakie zyski spisałam w dalszej części wpisu.

Spójrz na wszystko świeżym okiem

W natłoku codziennych obowiązków – praca, dzieci, zajęcia dodatkowe, studia, blogowanie zaczynamy wpadać w tryb automatu. Pobudka o 5 rano, szykujemy się do pracy, czy szkoły, wracamy i siadamy do pisania. I tak każdego dnia. Dzień po dniu staramy się, aby nasz blog, czy strona internetowa były lepsze i lepsze. Czasami przyjdzie  przemęczenie, zmęczenie, może nawet niezadowolenie, a nawet płacz. Robiąc krótki (a nawet dłuższy) odpoczynek znajdziesz czas na przemyślenia. Znajdziesz czas, aby w Twojej głowie obudził się wewnętrzny krytyk. I nie będzie rozdrażniony od zmęczenia. Nie będzie Ci szeptał, że to bez sensu. Pokaże Ci, co wymaga pracy, pokaże ile masz sił i wskaże jak prawidłowo obliczyć, ile zrobić możesz, a co w danym momencie będzie ponad Twoje siły.

Czas na plan (nie)idealny!

Po dyskusji z Twoim wewnętrznym krytykiem przyjdzie pora na sporządzenie planu działania. Poznałeś już swój rozkład sił. Wiesz jaka dawka dodatkowej pracy Cię zmotywuje i będzie powodowała uśmiech na twarzy. Wiesz też, że x godzin przed komputerem (najpierw w pracy, potem w domu) powoli Cię zabije. Odpoczynek od blogowania to idealne pora, aby spisać plan działania Kochasz tabelki? Śmiało! Uwielbiasz listy do odznaczania – proszę bardzo! Zaplanuj nowe wpisy. Pomyśl, o czym chcesz pisać. Pamiętaj, że to Twoje miejsce w sieci i ma być takie, jak tylko zapragniesz. Nie musisz robić wszystkiego, aby każdemu się podobało. Nigdy tak nie będzie.

Zabij wewnętrznego hejtera lub jak wolisz… perfekcjonizm

Rozpraw się ze wszystkim, co powstrzymuje Cię od pisania. Wyłączając social media na dłużej nie słyszysz myśli innych. Jesteś tylko Ty i Twoja głowa. Nikt nie będzie mówił co masz robić i w jaki sposób. To idealny czas, aby posłuchać samego siebie. Odpoczynek od blogowania był dla mnie idealną porą do zabicia mojego wewnętrznego hejtera. Mam taką przypadłość – nic nigdy nie jest wystarczająco dobre. A wcale nie musi być idealnie. Prawda?

Odpoczynek od blogowania nie zabije Ciebie,a tym bardziej Twojego Bloga

Oczywiście regularne pisanie jest bardzo ważne. O tyle, gdy czujemy zmęczenie i natłok obowiązków zaczyna przerastać,  z czegoś trzeba zrezygnować – nawet dla swojego zdrowia. Oprócz powyższych punktów przyznaję bez bicia, że te trzy tygodnie były dla mnie osobiście ciężkie. Uprzedzając ewentualne pytania – już jest lepiej. Mimo ciężaru znalazłam te rzeczy, które sprawiły, że wiem jak dalej pisać. Wiem, o czym pisać i w jaki sposób. Potrzebowałam takiej chwili bez komputera. Potrzebowałam złapać inną perspektywę, aby móc ruszyć z podwójną mocą i siłą. Dalej chcę Tworzyć dla Was miejsce, które pomoże w rozwiązaniu mniejszych, czy większych problemów blogowych. Nadal chcę pozostać sobą i dobrze się bawić. Nadal chcę być szczęśliwa pisząc nowy wpis, publikując go i odpowiadać na pytania. Bo nie ma nic lepszego niż robić to, co się kocha w sposób, jaki jest dla nas najlepszy.