Skończ z blogowymi wymówkami

Skończ z blogowymi wymówkami!

Nie mam czasu! Muszę zrobić coś innego! Nie mam aparatu, komputera, telefonu, pomysłu, chęci, ciekawego życia, czy ładnego mieszkania. Bez sensu to wszystko! Bez sensu jest to całe blogowanie! Znasz to? Jeśli tak, to krzyczę do Ciebie przez ogromny megafon – skończ z blogowymi wymówkami i zacznij kurczę działać! Dzisiaj posłużymy się moim przykładem.

Skończ z blogowymi wymówkami

Na początku chcę zaznaczyć, że doskonale rozumiem takie myślenie. Doskonale rozumiem dążenie do perfekcji i do tego, by było jak najładniej i jak najlepiej. Sama przez długi czas czułam się wycofana przez to, że moje zdjęcia nie są idealne, moje posty mogą być lepsze, a moje wpisy na Facebooku to jeden wielki miszmasz. Ale kurczę, to jak mam się nauczyć tego, by było lepiej, skoro nie działam? Dzisiaj proszę – skończ z blogowymi wymówkami, zacznij pisać, robić zdjęcia i publikować.

Nie mam odpowiedniego sprzętu!

Jak ja nie lubię tego argumentu! Ten wpis piszę na starym laptopie. Klawiatura w nim już nie działa, więc używam takiej na usb. Ekran jest pęknięty, ale wyświetla to, co ma wyświetlać. Klapka się nie zamyka, ale co tam. Mój staruszek przeżył wiele i musi przeżyć jeszcze co najmniej pół roku. Dopiero wtedy planuję zakup nowego sprzętu.

Nie wiem, czy wiesz, ale wiele osób na Youtube kręci swoje filmy właśnie telefonem. Oni nie zastanawiają się co robić, ponieważ nie mają aparatu lub kamery. Oni po prostu działają, bo wiedzą co chcą osiągnąć.

Chcesz rozwinąć profil na Instagramie, ale nie masz zdjęć? Zacznij robić je telefonem! Przecież po to jest ten portal. I tak, sama mając możliwość wstawiania fotek robionych aparatem takie wrzucam, ale znajdziesz też fotki zrobione własnie telefonem. Te zdjęcia rozchodzą się nawet lepiej.

Nie mieszkam w ładnym otoczeniu!

Gdybym miała opisać moje mieszkanie, to ostanie słowo, jakiego bym użyła byłoby instafriendly. Naszą kawalerkę wynajmujemy już od ponad roku. Meble nie należą do nas. Nie mamy możliwości dokonania zmian. Ale wiesz co? Jakoś żyję! Staram się zorganizować tło do wykonania fotografii. Czasami wystarczą zwykłe podkładki z Pepco (3 zł za sztukę). Ratuję się tym, co mam. Chociaż przyznam, że długi czas byłam właśnie taka przygaszona (bo przecież inni mają lepsze warunki). Dzisiaj wiem ,że to guzik prawda. Nie to się w tym działaniu i robieniu liczy.

Nie mam pomysłu lub mój pomysł jest zły

Twój pomysł wcale nie jest zły! Skąd masz taką pewność? Dlaczego boisz się próbować? Dlaczego tak bardzo nie wierzysz w siebie?

Jeżeli mowa o zaufaniu samemu sobie i o wierze w własne możliwości to sama się z tego leczę. Pomaga otoczenie się ludźmi, którzy potrafią wspierać. Pomaga zakończenie znajomości, które popychają w dół. I mam nadzieję, że możesz polegać na swoich bliskich. Mam nadzieję, że te osoby są dla Ciebie ostoją. Jeżeli jednak jest tak, że nie masz tego wsparcia to poznaj innych Blogerów! Wiesz, jakie to wspaniałe istoty? Życzę, abyś odnalazł takie super Blogowe Stwory, jakie ja znalazłam w mojej blogowej drodze.

Co pomyślą inni?

Mam ochotę napisać jajco, ale będzie to niedojrzałe, prawda? 🙂 Trzeba pogodzić się z tym, że nie każdy będzie rozumiał to, co robisz. Nie każdemu będzie się to podobać. Tylko co z tego? Przecież ta druga osoba ma do tego prawo! Co myślą koleżanki ze szkoły, koledzy z pracy? Mogą myśleć cokolwiek. Im szybciej uzmysłowisz sobie to, że nie każdy musi Cię lubić i nie każdy musi lubić to, co robisz, tym szybciej zaczniesz działać ze zdwojoną siłą dla osób, które Cię obserwują, myślą jak Ty i po prostu Cię lubią.

Skończ z blogowymi wymówkami!

Przechodziłam przez te wszystkie wymówki. Wszystkie te myśli pojawiały się w mojej głowie i gdy mam gorszy dzień starają się na nowo zakiełkować. I wtedy pojawiasz się Ty, wtedy pojawiacie się Wy. Pokazujecie, że warto tworzyć, pisać i zarażać pozytywną energią. I za to Wam dziękuję! Nawet nie wiecie, jak jestem wdzięczna!

Skończ z blogowymi wymówkami i staraj się odnaleźć to, co pozytywne. Znajdź swój punkt, który popchnie Cię do działania. Może to być nawet mała, najmniejsza rzecz. Chcę, żebyś wiedział, że tym, co robisz jesteś w stanie zainspirować innych. I nie mów mi, że tak nie jest 🙂

 

Spodobało się i chcesz więcej? Przypominam, że znajdziesz mnie na Facebooku oraz na Instagramie.

A i jeszcze jedno. Jest taka fajna grupa: Rozwijam bloga. Są tam inni blogerzy, którzy uwielbiają to, co robią. Możesz śmiało do nas dołączyć 🙂

 

Przeczytaj również