Jestem… badam się! Kobieto, zadbaj o swoje zdrowie.

My kobiety już tak mamy, że lubimy żyć dla innych. Uwielbiam poświęcać się dla innych. Ogrom czasu poświęcamy bliskim, znajomym, pracy, obowiązkom domowym. Uwielbiamy sprawiać, aby ten świat dookoła nas był lepszy. Spisujemy plany, cele, odhaczamy listy zadań do zrobienia. Wszystko sukcesywnie i cały czas do przodu. Chronimy naszego ogniska domowego, rozwiązujemy mniejsze lub większe problemy. Jestem z Ciebie dumna, że na wszystko znajdujesz czas i siłę. Jestem też dumna, że realizujesz swoje cele i spełniasz marzenia. A teraz zadam pytanie. Kiedy ostatni raz wykonałaś badania profilaktyczne? Czy badasz się regularnie? Odpowiedz, kiedy ostatni raz zrobiłaś profilaktyczne badania krwi? Czy co miesiąc badasz swoje piersi? Kiedy ostatni raz wykonałaś cytologię? Może ciągle o tym zapominasz? Jeżeli tak, to proszę o przerwanie czytania tego wpisu i natychmiastowe zapisanie się do swojego lekarza. Proszę zadbaj o swoje zdrowie. Akcja #JestemBadamSię skłoniła mnie do poruszenia tak ważnego tematu. Jeżeli nadal twierdzisz, że badania mogą poczekać zajrzyj dalej. Sprawdź kim jesteś i daj się przekonać.

Jestem kobietą – badam się!

Jestem kobietą z krwi i kości i nic, co kobiece nie jest mi obce (no może wykluczając zalotkę). Znam swoją fizjologię i wiem, jak czynniki środowiska i mój styl życia wpływają na stan mojego zdrowia. Dbam o to, by mojemu organizmowi nie brakowało tego, co najlepsze. Wszystko musi być pod kontrolą. W ten piątek idę na pobranie krwi, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Nie wstydzę się iść do ginekologa, bo to przecież nie jest powód do wstydu. Nie wstydzę się pytać, gdy cokolwiek jest dla mnie niejasne.

Jestem kochana – badam się!

Codziennie otacza mnie ogrom miłości. Takiej ludzkiej i ciepłej. Z miłości można zrobić wszystko – nawet nie bać się pobrania krwi. Wiecie, dosyć popularne jest stwierdzenie “Nie badam się, bo się boję. Boję się, że coś znajdą” . Czy wyobrażasz sobie chorobę zdiagnozowaną za późno? Wyobrażasz sobie sytuację, gdzie dowiadujesz się, że zostały ci 3 miesiące życia? A wszystko dlatego, że zapomniałaś o regularnym badaniu. Zapomniałaś rok, drugi, piąty. Jak to się mogło stać? Zadbaj o swoje zdrowie, chociażby dlatego, że Twoi bliscy dbają o Ciebie. Opiekując się samą sobą troszczysz się również o nich. Nie pozwól na to, by Ci, na których Ci zależy musieli przeżywać największy koszmar swojego życia.

Jestem zorganizowana – badam się!

Cele, plany i marzenia. Niech napisze komentarz ten, kto ich nie ma (niedługo zostanę poetką).  Potrafię zaplanować listę posiłków na cały tydzień lub miesiąc, potrafię rozpisać plan na cały rok, listę książek do przeczytania, listę wpisów na bloga, grupę na Facebooku, Fanpage, Instagrama. Opracowanie różnych strategii działania nie sprawia mi najmniejszego problemu (no może oprócz tego jednego, złego dnia w miesiącu). Tak samo jest z badaniami – jestem zorganizowana i potrafię w swój grafik wpisać wizytę u lekarza. Potrafię wygospodarować 15 minut miesięcznie, aby zbadać swoje piersi.

Jestem kreatywna – badam się!

Mam milion pomysłów na minutę. Oj tak, tak – piszę w przenośni. Chcę te wszystkie projekty zrealizować w spokoju ducha i w zdrowiu. Uwielbiam koncentrować się tylko na jednej rzeczy w jednym momencie. Właśnie dlatego chcę być pewna, że mogę sobie na to pozwolić. Chcę być pewna, że mój organizm nie zbuntuje się i nie powie nie. Zadbaj o swoje zdrowie, a będziesz mogła realizować swoje najbardziej kreatywne pomysły bez zmartwień i mętliku w głowie, a nowe pomysły zasypią Twoje myśli i będzie jeszcze piękniej.

Jestem blogerką – badam się!

Pierwszy raz w życiu nazwałam się oficjalnie blogerką. A kto mi zabroni? 🙂 Czuję wielką odpowiedzialność za to, co Wam przekazuję. Wiem, że moje słowa są odbierane przez różne osoby. Wiem też, że każdy może interpretować wszystko na swój, indywidualny sposób. To poczucie odpowiedzialności podpowiada mi, aby uświadamiać i przypominać również o takich sprawach. Chciałabym, aby moi czytelnicy kochali samych siebie, akceptowali siebie i o siebie dbali – zarówno w kwestii zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Jestem sobą – badam się!

Mam 24 lata i wypracowałam już swój własny sposób bycia. Wiele się nauczyłam i na pewno popełnię jeszcze masę błędów. Chcę mieć czas, aby móc je popełniać. Trochę już przeżyłam i chcę poczuć jeszcze więcej nowych smaków, zapachów i doznań. Chcę mieć zdrowie, aby móc eksperymentować. Chcę być sobą w wieku 30, 40, czy 80 lat. A Ty?

Zadbaj o swoje zdrowie – postaw na siebie!

Jutro obchodzimy Dzień Kobiet. Dziewczyny! Drogie Panie! Pomyślmy o sobie i naszym zdrowiu. Nie bójmy się rozmawiać o zdrowiu, dbać o siebie i stanąć oko w oko z wynikami badań. Drodzy Panowie – Was proszę o to, byście o nas dbali. Przypominajcie o badaniach i wspierajcie w trudnych chwilach. Tylko i aż tyle. A no i kochajcie nas, jak kochacie 🙂

 

Moje drogie dziewczyny! Już dzień wcześniej życzę Wam zdrowia! Życzę Wam zdrowego podejścia do życia i wszystkich sytuacji, które Was spotkają. Dużo miłości – zaczynając od samej siebie. Spokoju ducha i radości małego dziecka, która pozwoli Wam odkrywać to, co nowe, a przede wszystkim piękne. Wszystkiego najcudowniejszego!

 

Przeczytaj również